Biřička

Rybník Biřička leží jižně od Hradce Králové na území Nového Hradce. Je oblíbeným místem pro procházky a cykloturistiku Hradečanů, ale i pro letní koupání (bližší informace o koupání v rybníku Biřička najdete v odkazu Koupaliště Hradec Králové).

Na břehu Biřičky najdete restauraci a dětské a volejbalové hřiště. V okolí rybníku jsou rozmístěné lavičky pro odpočinek a také ohniště. Okolí Biřičky je vyhledávané taktéž pro různé sportovní hry anebo orientační závody. Fotogalerii z Biřičky najdete dole na stránce.

Koupání, procházky a projížďky po okolí Biřičky

Biřička na okraji Hradce Králové v minulosti prošla odbahněním a rekonstrukcí a stala se tak příjemným a častým místem pro letní koupání v přírodě.

Díky své dostupnosti a okolním rozlehlým příměstským lesům láká Biřička a její okolí k procházkám. V létě zde potkáte také houbaře. Po téměř celou sezónu lesní cesty křižují cyklisté. Pro cyklisty i pěší vede kolem rybníku stezka, která je vhodná především pro rodinné výlety.  

Historie rybníku Biřička

Rybník vznikl už v první polovině 16. století, tehdy se jmenoval Býšťský rybník. Rybník Byřička leží na soustavě rybníků na stejnojmenném potoce Biřička. Soustavu rybníků tvoří rybníky Biřička, Cikán, Datlík a Roudnička. 

Rozlehlé královéhradecké lesy, ve kterých Biřička leží, skrývají i další přírodní zajímavosti jako jsou přírodní památky Na Plachtě. K dalším vodním plochám, které buďto v Hradci Králové anebo v jeho blízkém okolí najdeme, patří rybník Roudnička, Cikán, Stříbrný rybník, Výskyt, Jáma anebo ramena Starého Labe.

Doprava k rybníku Biřička

K rybníku Biřička a do okolních lesů se můžete z centra Hradce Králové dopravit s MHD (číslo linky buďto 1 nebo 2), vystoupit je možné na zastávce Domov důchodců anebo na zastávce Nový Hradec Králové. 

Pro ty, kteří přijedou k Biřičce autem, je k dispozici parkoviště, ke kterému se dostanete z ulice Partyzánská.  

QR kód

Adresa

Na Biřičce
Hradec Králové
50008

GPS souřadnice

50°10'12.203"N, 15°51'24.577"E

MapaPřidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!

Biřička - fotky


Doporučujeme