Koupaliště Hradec Králové

Koupaliště Flošna | Foto: SNHK
Koupaliště Flošna | Foto: SNHK

V Hradci Králové a jeho okolí najdou příznivci vody mnohé příležitosti ke koupání, ať už chtějí využít čisté vody v bazénech na koupališti Flošna v centru Hradce Králové a nebo přírodní koupaliště Stříbrný rybník. 

Hradečané ale využívají ke koupání také mnohé z rybníků a písníků v blízkém okolí. Oblíbenou lokalitou ke koupání je i Opaťák mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. Fotogalerii z koupališť v Hradci Králové najdete na stránce dole.

Koupaliště Flošna Hradec Králové

Pohodlné a vždy čisté koupání přímo v centru města Hradec Králové nabízí koupaliště Flošna. Na koupališti Flošna najdete padesátimetrový plavecký, rekreační a dětský bazén. Vodní atrakce jsou součástí vstupného. Na koupališti Flošna je možné se koupat i v noci. Aktuální snímek z webových kamerV areálu Flošny sportovní nadšenci najdou také wellness zónu, fitness, squash, ale i plážový volejbal a další možnosti sportovního vyžití. Informace o vstupném

Parkování na koupališti Flošna

U koupaliště Flošna je možnost pohodlně zaparkovat na velkém parkovišti. Parkuje se bez poplatku a pro návštěvníky koupaliště je vyhrazeno 361 parkovacích míst, z toho je 16 míst určeno pro invalidy. Zbývající plocha parkoviště nabízí zaparkování ještě dalším 59 vozidlům a čtyřem automobilům invalidů.

GPS souřadnice koupaliště Flošna HK

50°12'18.752"N, 15°50'32.147"E

Stříbrný rybník neboli "Stříbrňák"

Na okraji Hradce Králové, kousek od části Malšova Lhota, se nachází rekreační areál a přírodní koupaliště Stříbrný rybník, Hradečany také nazývaný "Stříbrňák". V areálu je kromě koupaliště i rekreační kemp a chatky se sociálním zařízením. 

Koupaliště Stříbrňák

Na přírodním koupališti u rybníku Stříbrňák je písečná pláž, ze které se dá pozvolna vstoupit do vody. Místo je vhodné také pro koupání s dětmi. V areálu návštěvníci najdou převlékací kabinky i stánky s občerstvením. Zdravotnická služba je k dispozici od července do srpna v době od 9 do 17 hodin a dle aktuálního počasí. Koupaliště Stříbrňák nabízí řadu zábavných a vodních atrakcí jako je tobogán, aquazorbing anebo aquaskipper. Zájemci si mohou zapůjči loďku anebo šlapadla. K dispozici je návštěvníkům areálu i lanové centrum, na koupališti Stříbrný rybník najdete také nuda pláž. Vstup na přírodní koupaliště Stříbrňák je pro všechny zdarma, zdarma je i tobogán. Na koupališti se mohou koupat také psi.

Ve Stříbrném rybníku je dlouhodobě kvalita vody vhodná ke koupání, aktuální stav najdete zde.

Rybolov na Stříbrném rybníku

Své místo u Stříbrného rybníku mají i rybáři, kteří zde mohou lovit dle pravidel revíru po celý rok. Revír je zarybněn candáty, pstruhy, kapry, amury a jesetery.

Jak se dostat na Stříbrňák

K areálu Stříbrný rybník se můžete dostat také městskou hromadnou dopravou, konkrétně linkou číslo 17, směrem na Malšovu Lhotu. MHD zastavuje přímo u areálu na zastávce Stříbrný rybník. V případě, že přijdete automobilem, najdete parkoviště hned u vchodu do areálu.  

GPS souřadnice přírodního koupaliště Stříbrňák

50°12'20.088"N, 15°53'37.896"E

Koupání v rybníku Biřička

Na okraji Hradce Králové v městské části Nový Hradec Králové se nachází písník Biřička, kde milovníci přírodního koupání jistě ocení koupání sice v přírodě, ale zároveň ve městě. V létě je to příjemné místo pro čas strávený u vody a zároveň místo dostupné i MHD. Biřičku obklopují královéhradecké městské lesy, které skýtají nejen stín a možnosti vycházek, ale také příjemné místo pro cyklovýlety. V blízkosti rybníku Biřička návštěvníci najdou také hostinec, dětské hřiště a hřiště pro plážový volejbal.

Jak se dostat k Biřičce

Nedaleko rybníku Biřička zastavuje linka MHD číslo 1 anebo MHD číslo 2, vystoupit je možné buďto na zastávce Domov důchodců anebo na zastávce Nový Hradec Králové. 

GPS souřadnice k rybníku Biřička

50°10'31.090"N, 15°51'7.319"E

Opaťák neboli Opatovický písník

Písník Opaťák u hlavní silnice mezi Hradcem Králové a Pardubicemi u obce Opatovice nad Labem je v létě vyhledávanou možností pro koupání v přírodě. V současné době probíhají u Opatovic stavební úpravy silnice R37 a proto je jeho dostupnost mírně zhoršená. 

Svým zázemím nemůže Opaťák konkurovat ani koupališti Flošna nebo Stříbrnému rybníku, ale přesto jsou jeho pláže v létě plné. U Opaťáku nenajdete žádné skluzavky či tobogány, k dispozici je občerstvení, ovšem s dalším zázemím je to horší. Tyto nedostatky vyvažuje čistota vody, která je na Opaťáku dlouhodobě vhodná ke koupání. 

Aktuální stav vody na Opaťáku můžete najít zde.

Příznivci naturismu mají na zdejších plážích výraznou převahu, k dispozici je také naturistické občerstvení a kemp. 

GPS souřadnice na Opaťák

50°9'56.459"N, 15°47'46.608"E

Bělečský písník

Bělečský písník najdeme na okraji rozlehlých lesů v blízkosti obce Běleč nad Orlicí, která leží 12 kilometrů východně od Hradce Králové. Písník se nachází u silnice mezi Svinary a Bělčí. 

Písník nabízí klidné místo pro letní koupání v přírodě. V části písníku však stále ještě probíhá těžba písku. V době letní sezóny je u písníku také možnost občerstvení.  Nedaleko Bělče a písníku leží také tábor, ve kterém je možné se ubytovat a strávit zde tak příjemnou dovolenou s dětmi. 

GPS souřadnice Bělečského písníku

50°12'8.892"N, 15°55'58.189"E

Správčický rybník neboli Správčák

Správčický rybník je od Hradce Králové vzdálený 6 kilometrů a pro cyklisty sem vede příjemná stezka podél řeky Labe. Správčák najdeme mezi obcemi Předměřice nad Labem a Lochenice. Mezi zajímavé sportovní vyžití na Správčickém rybníku patří jízda na vodních lyžích anebo na vodním skútru a motorovém člunu. U Správčáku je zřízeno také dětské hřiště a hřiště pro plážový volejbal.

Ke Správčickému rybníku se můžete dopravit také MHD Hradec Králové, zajíždí sem linka číslo 15, vystoupit lze na zastávce Správčice a k rybníku dojít pěšky.

GPS souřadnice Správčického rybníku

50°15'36.958"N, 15°49'50.204"E
 
Další písáky lákají
Kromě výše uvedených míst je možné se ochladit v parném létě například v písníku u Plačic, mezi oblíbené a vodní plochy patří také Borovinka nedaleko Březhradu.

QR kód

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!

Koupaliště Hradec Králové - fotky

Koupaliště Flošna | Foto: SNHK Koupaliště Flošna | Foto: SNHK
Tobogánové vyžití na Flošně | Foto: SNHK Tobogánové vyžití na Flošně | Foto: SNHK
Noční koupání na Flošně | Foto: SNHK Noční koupání na Flošně | Foto: SNHK
Koupaliště Stříbrný rybník | Foto: BK Tour Koupaliště Stříbrný rybník | Foto: BK Tour
Aquazorbing na Stříbrňáku | Foto: BK Tour Aquazorbing na Stříbrňáku | Foto: BK Tour
Koupaliště Stříbrný rybník | Foto: BK Tour Koupaliště Stříbrný rybník | Foto: BK Tour
Biřička na Novém Hradci Králové | Foto: BK Tour Biřička na Novém Hradci Králové | Foto: BK Tour
Rybník Biřička nabízí vyžití po celý rok, nejen v létě Rybník Biřička nabízí vyžití po celý rok, nejen v létě
Opaťák neboli Opatovický písník | Foto: J. Gangur Opaťák neboli Opatovický písník | Foto: J. Gangur

Doporučujeme